Zamestnanci nechali autá v garáži a vysadli na bicykle

Zdielať

Zdravie je to najdôležitejšie, čo máme. Pre zamestnancov kováčne preto každoročne organizujeme jeden deň v roku, kedy sa o svojom zdraví môžu dozvedieť viac a niečo preň aj urobiť.

23. Jul 2018   Aktuality

V rámci Dňa zdravia 2018 sme si v HKS Forge vyskúšali rôzne terapie, ku ktorým sa bežne nedostaneme a absolvovali sme aj prínosnú prednášku o civilizačných chorobách. Najviac zamestnancov si nechalo zmerať tlak, cukor a cholesterol v krvi. Využili aj možnosť spirometrie, ktorá otestovala funkčnosť ich pľúc.

Zdravotníci nám merali aj silu stisku ruky a robili špeciálnu analýzu tela, z ktorej sme sa dozvedeli, aký máme v tele pomer tuku, vody, svalovej hmoty a akú máme hmotnosť kostí. Zaujímavú skúsenosť si odniesli ľudia, ktorí sa prihlásili na relaxačné terapie - wim-hofovu metódu a liečenie vibráciami.  

Práve na Dni zdravia sme ocenili aj zamestnancov kováčne, ktorí sa zapojili do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli. Boli desiati, vytvorili štyri tímy a dokopy najazdili krásnych 3371 kilometrov. Tí najlepší si prezvali ocenenie, 150-eurovú poukážku na nákup v sieti potravinového reťazca.

Sme veľmi radi, že ľudia z HKS Forge majú záujem o aktivity a vzdelávanie. Práve preto im aj takouto formou chceme ponúknuť niečo viac, čo nám nediktuje zákon, niečo, čo ocenia a čo ich obohatí.

TEXT A FOTO: kvet

Galéria

Výrobné firmy, univerzita a akadémia vied prepájajú svoje kvality

Kto môže kováčni pomôcť v oblasti výskumu? Ako by sme dokázali zamestnať viac šikovných študentov?…

Prečítať viac Zdielať

Oheň a treskot mašín. Študenti spoznali našu výrobu.

Mladí vzdelaní ľudia sú budúcnosťou každého hospodárskeho podniku a takýchto zamestnancov…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Výrobné firmy, univerzita a akadémia vied prepájajú svoje kvality

6. 11. 2019

Kto môže kováčni pomôcť v oblasti výskumu? Ako by sme dokázali zamestnať viac šikovných študentov? A ako dokážu spolupracovať priemyselné firmy?

Prečítať viac   Zdielať

Oheň a treskot mašín. Študenti spoznali našu výrobu.

19. 9. 2019

Mladí vzdelaní ľudia sú budúcnosťou každého hospodárskeho podniku a takýchto zamestnancov potrebujeme aj v kováčni. Aj preto sme sa tento rok zapojili do programu Automobilovej junior akadémie, ktorá podnecuje záujem mladých ľudí o štúdium techniky.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články