Vďaka novým investíciám produkujeme viac a efektívnejšie

Zdielať

Naše technologické inovácie majú jasný cieľ: odbremeniť kováčov od ťažkej manuálnej práce, zefektívniť výrobu, vyprodukovať viac výrobkov a za kratší čas. Aktuálne sme investovali do ďalších šikovných pomocníkov, ktorí nám tento cieľ pomáhajú plniť.

17. Sep 2019   Aktuality

Na troch z deviatich kovacích liniek máme momentálne osadené roboty. Namiesto kováča uskutočňujú jednu časť kovania, mazanie. Vďaka robotom dokážeme predĺžiť životnosť zápustiek aj náradia, kováčom zároveň odpadá časť záťaže a za zmenu tak dokážu vyprodukovať viac výkovkov.

Presýpacie zariadenia nám zasa pomáhajú pri príprave výrezkov do ohrevu. Predtým túto úlohu plnili traja zamestnanci. Presýpačmi je v kováčni momentálne vybavených päť kovacích liniek.

Podnik tiež investoval do kazetového upínacieho zariadenia, ktoré nám umožňuje efektívnejšie vyťažiť kovacie linky a rýchlejšie pripraviť zákazky pre klientov. Výmena kovacieho náradia bola predtým pomerne zložitá, zriaďovač pripravoval linku na novú produkciu aj dve hodiny. Vďaka kazetovému upínaniu si teraz vie náradie pripraviť dopredu a po kovaní ho už len jednoducho nainštalovať na linku.

V tejto súvislosti sme museli zriadiť nové pracovisko, kde upínacie kazety skladujeme a pripravujeme na kutie. Nachádzajú sa v ňom dva oceľové stoly a stĺpový žeriav s nosnosťou dve tony, vďaka ktorému môže zriaďovač s kazetami manipulovať. Do prevádzky sme dali zároveň dve pece, v ktorých náradie zahrievame.

 

Galéria

Výrobné firmy, univerzita a akadémia vied prepájajú svoje kvality

Kto môže kováčni pomôcť v oblasti výskumu? Ako by sme dokázali zamestnať viac šikovných študentov?…

Prečítať viac Zdielať

Oheň a treskot mašín. Študenti spoznali našu výrobu.

Mladí vzdelaní ľudia sú budúcnosťou každého hospodárskeho podniku a takýchto zamestnancov…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Výrobné firmy, univerzita a akadémia vied prepájajú svoje kvality

6. 11. 2019

Kto môže kováčni pomôcť v oblasti výskumu? Ako by sme dokázali zamestnať viac šikovných študentov? A ako dokážu spolupracovať priemyselné firmy?

Prečítať viac   Zdielať

Oheň a treskot mašín. Študenti spoznali našu výrobu.

19. 9. 2019

Mladí vzdelaní ľudia sú budúcnosťou každého hospodárskeho podniku a takýchto zamestnancov potrebujeme aj v kováčni. Aj preto sme sa tento rok zapojili do programu Automobilovej junior akadémie, ktorá podnecuje záujem mladých ľudí o štúdium techniky.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články