Trnavská neurológia dostala štedrý dar od HKS Forge – elektrické lôžko aj nábytok

Zdielať

Trnavská strojárenská spoločnosť HKS Forge venovala neurologickému oddeleniu trnavskej nemocnice elektrické polohovateľné lôžko a zariadenie sesterskej izby.

21. Jun 2016   Aktuality

Podľa vyjadrenia jedného z konateľov spoločnosti Radovana Pobočíka firma aj takýmto spôsobom preukazuje svoju dlhoročnú prítomnosť v regióne a snahu spolupodieľať sa na zlepšovaní zdravotníckej starostlivosti pre pacientov trnavskej fakultnej nemocnice. 
“Náš dar pre trnavskú neurólogiu je preukázaním spolupatričnosti k pacientom a obyvateľom trnavského regiónu. Rozhodli sme sa pomôcť práve nemocnici, pretože nikdy nevieme, kedy starostlivosť lekárov budeme potrebovať my sami, naši zamestnanci alebo ich rodinní príslušníci,” v krátkosti zhrnul dôvody tejto pozitívnej iniciatívy Radovan Pobočík. 
Neurologické oddelenie FN v Trnave získalo od spoločnosti HKS Forge elektrické polohovateľné lôžko pre pacientov, zdravotnícky personál má k dispozícii nový nábytok na sesterskej izbe. Hodnota daru presiahla 3000 eur. 

Nové lôžko pre pacientov a nábytok v sesterskej izbe. 
“Sme skutočne veľmi potešení týmto rozhodnutím firmy HKS Forge. Elektrické polohovateľné lôžko je prvým na našom oddelení, pomôže pacientom aj zdravotným sestrám pri manipulácii s pacientom. Veríme, že v budúcnosti nám pribudnú ďalšie,”pochvaľovali si primár neurológie Georgi Krastev a hlavná sestra Jana Hirnerová pri preberaní daru. 
Náplňou práce Neurologického oddelenia je diagnostika a liečba celého spektra neurologických ochorení. Starostlivosť je zabezpečená v ambulantnej aj nemocničnej lôžkovej časti. 
Spoločnosť HKS Forge bola založená v roku 1986 ako kováčňa Trnavských Automobilových Závodov (TAZ) Trnava, ako samostatná divízia, ktorá zabezpečovala výrobu pre československý automobilový priemysel. Po roku 1996 prišlo k viacerým organizačným a majetkovým zmenám. V roku 2003 preberá kováčňu spoločnosť HKS, ktorá začína s jej rekonštrukciou a modernizáciou. 
Od roku 2005 prebieha súvislá modernizácia, zvyšovanie kapacít a efektivity a ďalší kontinuálny rozvoj výrobného programu. V roku 2006 sa oficiálne mení názov spoločnosti na HKS Forge. 
Spoločnosť dodnes ťaží z výhodného geografického umiestnenia, hlavne z veľmi dobrého napojenia na celoeurópsku diaľničnú sieť a na dlhú strojársku tradíciu trnavského regiónu a jeho vysoko kvalifikovaných pracovníkov. 
HKS Forge vyrába zápustkové výkovky, ktoré slúžia ako diely pre automobilový priemysel a všeobecné strojárstvo, ale aj poľnohospodársky, železničný a stavebný priemysel.

Galéria

Technický pokrok IV: Drsnomer nás posúva ďalej a sporí nám peniaze

Na konci minulého roka sme začali v testovať nové zariadenie, ktoré umožňuje zmerať drsnosť povrchu…

Prečítať viac Zdielať

HKS vyzýva na predkladanie ponúk

HKS vyzýva subjekty na predkladanie ponúk v rámci prieskumu trhu realizovaného za účelom…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Technický pokrok IV: Drsnomer nás posúva ďalej a sporí nám peniaze

23. 7. 2019

Na konci minulého roka sme začali v testovať nové zariadenie, ktoré umožňuje zmerať drsnosť povrchu po trieskovom opracovaní. Niektorí zákazníci kováčne majú na tento parameter veľmi vysoké nároky.

Prečítať viac   Zdielať

HKS vyzýva na predkladanie ponúk

16. 4. 2019

HKS vyzýva subjekty na predkladanie ponúk v rámci prieskumu trhu realizovaného za účelom objektívneho určenia reálnych výdavkov.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články