Trnavská neurológia dostala štedrý dar od HKS Forge – elektrické lôžko aj nábytok

Zdielať

Trnavská strojárenská spoločnosť HKS Forge venovala neurologickému oddeleniu trnavskej nemocnice elektrické polohovateľné lôžko a zariadenie sesterskej izby.

21. Jun 2016   Aktuality

Podľa vyjadrenia jedného z konateľov spoločnosti Radovana Pobočíka firma aj takýmto spôsobom preukazuje svoju dlhoročnú prítomnosť v regióne a snahu spolupodieľať sa na zlepšovaní zdravotníckej starostlivosti pre pacientov trnavskej fakultnej nemocnice. 
“Náš dar pre trnavskú neurólogiu je preukázaním spolupatričnosti k pacientom a obyvateľom trnavského regiónu. Rozhodli sme sa pomôcť práve nemocnici, pretože nikdy nevieme, kedy starostlivosť lekárov budeme potrebovať my sami, naši zamestnanci alebo ich rodinní príslušníci,” v krátkosti zhrnul dôvody tejto pozitívnej iniciatívy Radovan Pobočík. 
Neurologické oddelenie FN v Trnave získalo od spoločnosti HKS Forge elektrické polohovateľné lôžko pre pacientov, zdravotnícky personál má k dispozícii nový nábytok na sesterskej izbe. Hodnota daru presiahla 3000 eur. 

Nové lôžko pre pacientov a nábytok v sesterskej izbe. 
“Sme skutočne veľmi potešení týmto rozhodnutím firmy HKS Forge. Elektrické polohovateľné lôžko je prvým na našom oddelení, pomôže pacientom aj zdravotným sestrám pri manipulácii s pacientom. Veríme, že v budúcnosti nám pribudnú ďalšie,”pochvaľovali si primár neurológie Georgi Krastev a hlavná sestra Jana Hirnerová pri preberaní daru. 
Náplňou práce Neurologického oddelenia je diagnostika a liečba celého spektra neurologických ochorení. Starostlivosť je zabezpečená v ambulantnej aj nemocničnej lôžkovej časti. 
Spoločnosť HKS Forge bola založená v roku 1986 ako kováčňa Trnavských Automobilových Závodov (TAZ) Trnava, ako samostatná divízia, ktorá zabezpečovala výrobu pre československý automobilový priemysel. Po roku 1996 prišlo k viacerým organizačným a majetkovým zmenám. V roku 2003 preberá kováčňu spoločnosť HKS, ktorá začína s jej rekonštrukciou a modernizáciou. 
Od roku 2005 prebieha súvislá modernizácia, zvyšovanie kapacít a efektivity a ďalší kontinuálny rozvoj výrobného programu. V roku 2006 sa oficiálne mení názov spoločnosti na HKS Forge. 
Spoločnosť dodnes ťaží z výhodného geografického umiestnenia, hlavne z veľmi dobrého napojenia na celoeurópsku diaľničnú sieť a na dlhú strojársku tradíciu trnavského regiónu a jeho vysoko kvalifikovaných pracovníkov. 
HKS Forge vyrába zápustkové výkovky, ktoré slúžia ako diely pre automobilový priemysel a všeobecné strojárstvo, ale aj poľnohospodársky, železničný a stavebný priemysel.

Galéria

Výrobné firmy, univerzita a akadémia vied prepájajú svoje kvality

Kto môže kováčni pomôcť v oblasti výskumu? Ako by sme dokázali zamestnať viac šikovných študentov?…

Prečítať viac Zdielať

Oheň a treskot mašín. Študenti spoznali našu výrobu.

Mladí vzdelaní ľudia sú budúcnosťou každého hospodárskeho podniku a takýchto zamestnancov…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Výrobné firmy, univerzita a akadémia vied prepájajú svoje kvality

6. 11. 2019

Kto môže kováčni pomôcť v oblasti výskumu? Ako by sme dokázali zamestnať viac šikovných študentov? A ako dokážu spolupracovať priemyselné firmy?

Prečítať viac   Zdielať

Oheň a treskot mašín. Študenti spoznali našu výrobu.

19. 9. 2019

Mladí vzdelaní ľudia sú budúcnosťou každého hospodárskeho podniku a takýchto zamestnancov potrebujeme aj v kováčni. Aj preto sme sa tento rok zapojili do programu Automobilovej junior akadémie, ktorá podnecuje záujem mladých ľudí o štúdium techniky.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články