Technologický pokrok po tretie: Čo najbližšie k predstave zákazníka Mercedes medzi sústruhmi

Zdielať

15. Apr 2017   Aktuality

Čím viac urobí kováčňa pre odberateľov svojich výkovkov, tým sú spokojnejší. Dokončiť výkovok do podoby, ktorá sa čo najviac zhoduje s predstavou odberateľa, jej najnovšie pomáha 5-osé CNC zariadenie.

Na fotografii vidíme jasný rozdiel. Naľavo sa nachádza výkovok, ktorý prešiel kovacím procesom, napravo výkovok, ktorý opracovalo 5-osé CNC zariadenie. Ide o hriadeľ do kombajnov pre nemeckú spoločnosť Claas. Na túto súčiastku sú kladené vysoké nároky, musí byť dostatočne pevná a odolná voči namáhaniu, pretože skončí vo veľkých poľnohospodárskych strojoch. „CNC zariadenie vykonalo na tomto výkovku tú najzložitejšiu, najťažšiu fázu,“ vysvetľujeprogramátor CNC strojov Ondrej Remenár. „Opracovalo ho na požadovanú dĺžku a priemer. Výkovok má po tomto spracovaní takmer finálnu podobu, zákazník na ňom už len dokončí posledné úpravy,“ dopĺňa. Na niektorých výkovkoch, ktoré prejdú novým 5-osím CNC zariadením, už odberateľ nemusí vykonať žiadne zmeny a môžu sa ihneď stať súčasťou poľnohospodárskych a ďalších zariadení. Toto je pre zákazníka kováčne doslova ideálny stav. „Naše predošlé stroje neboli v takej vybavenosti ako nový profesionálny 5-osí CNC sústruh. Je to taký mercedes medzi sústruhmi.Pre túto technológiu potrebujeme samozrejme aj človeka, ktorý s ňou dokáže pracovať. Takže rastie aj profesionalita tímu trnavskej kováčne,“ dodáva Ondrej Remenár. Zariadenie stálo kováčňu 140-tisíc eur a jej cieľom je časom investovať do ďalších 5-osích CNC strojov.

Komentáre k fotografiám:
1 – Pôvodný výkovok a vpravo výkovok, ktorý prešiel 5-osím CNC obrábaním.
2 – Pohľad na výkovky zboku.
3 - O 5-osom CNC zariadení porozprával programátor kováčne HKS Forge Ondrej Remenár.

Galéria

Technický pokrok IV: Drsnomer nás posúva ďalej a sporí nám peniaze

Na konci minulého roka sme začali v testovať nové zariadenie, ktoré umožňuje zmerať drsnosť povrchu…

Prečítať viac Zdielať

HKS vyzýva na predkladanie ponúk

HKS vyzýva subjekty na predkladanie ponúk v rámci prieskumu trhu realizovaného za účelom…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Technický pokrok IV: Drsnomer nás posúva ďalej a sporí nám peniaze

23. 7. 2019

Na konci minulého roka sme začali v testovať nové zariadenie, ktoré umožňuje zmerať drsnosť povrchu po trieskovom opracovaní. Niektorí zákazníci kováčne majú na tento parameter veľmi vysoké nároky.

Prečítať viac   Zdielať

HKS vyzýva na predkladanie ponúk

16. 4. 2019

HKS vyzýva subjekty na predkladanie ponúk v rámci prieskumu trhu realizovaného za účelom objektívneho určenia reálnych výdavkov.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články