Technologický pokrok po druhé. Silu mužov šetrí presýpač Vyvezú ich výťahom a šup do zásobníka

Zdielať

20. Jun 2017   Aktuality

Fyzicky náročnú a monotónnu prácu odstraňujú v kováčni vďaka novým technológiám. Takou je aj presýpač, ktorý nahradil prácu jedného zamestnanca.

Úderom lisu sa kusy ocele premieňajú na výkovky v presným tvarom. Ešte predtým však musia prejsť ohrevom, ktorý ich zahreje na 1200 stupňov Celzia. Predstavte si zariadenie s pásom, po ktorom prechádzajú kusy ocele jeden za druhým a popri tom získavajú spomínanú ideálnu kovaciu teplotu. A v čom je teda ten spomínaný technologický pokrok? V spôsobe, aký sa kusy ocele dostávajú na pás. Pôvodné ohrevy v trnavskej kováčni potrebujú na to jedného zamestnanca, ktorý kusy ocele manuálne nakladá do zásobníka. Je to náročná a monotónna práca, pretože kým zamestnanec preloží jednu paletu oceľových kusov, celkom sa pri tom zapotí. Práve vďaka presýpaču odbudla táto fáza, pretože paletu s narezanými kusmi vyvezie výťah do výšky, presype ich do kruhového zásobníka, ktorý vibruje a kusy ukladá jeden za druhým na pás. Po ňom potom smerjú do ohrevu. Toto zariadenie stálo kováčňu 200-tisíc eur. Víziou do budúcnosti je vybaviť ním všetky automatizované ohrevy a ušetriť tak zamestnancov od manuálne ťažkej práce.

1 – Takto vyzerá celé zariadenie. Za okrúhlym zásobníkom celkom vľavo stojí výťah, ktorý vyvezie kusy ocele do výšky, kde ich do zásobníka presype. Potom smerujú po páse, dosahujú teplotu 1200 stupňov a sú pripravené na kovanie.

2 – Výkovky v zásobníku. Vibrácie ich ukladajú jeden za druhý.

Galéria

HKS vyzýva na predkladanie ponúk

HKS vyzýva subjekty na predkladanie ponúk v rámci prieskumu trhu realizovaného za účelom…

Prečítať viac Zdielať

25 rokov Energy Group

Na sklonku roka 2018 oslávila Energy Group spolu so svojimi zamestnancami 25 rokov od svojho…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

HKS vyzýva na predkladanie ponúk

16. 4. 2019

HKS vyzýva subjekty na predkladanie ponúk v rámci prieskumu trhu realizovaného za účelom objektívneho určenia reálnych výdavkov.

Prečítať viac   Zdielať

25 rokov Energy Group

7. 1. 2019

Na sklonku roka 2018 oslávila Energy Group spolu so svojimi zamestnancami 25 rokov od svojho založenia. Slávnostný večer v Hoteli sv. Ludmila sa niesol v znamení vďaky, spomienok, oceňovania, príjemných stretnutí aj tanca.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články