Spolupráca s Materiálovo technologickou fakultou STU

Zdielať

7. Oct 2014   Aktuality

Dňa 7.10.2014 sa na pôde spoločnosti HKS Forge, s.r.o. v Trnave konalo pracovné stretnutie zástupcov Materiálovo technologickej fakulty STU, Ústavu výrobných technológii s vedením podnikov HKS Forge, s.r.o. a Slovarm, a.s.. Za Ústav výrobných technológií sa stretnutia zúčastnili prof. Ing. Peter Šugár, CSc., doc. Ing. Mária Kapustová, PhD. a doc. Ing. Erika Hodúlová, PhD a interný doktorand, ktorý bude doktorandskú prácu vykonávať v našom podniku. Na stretnutí boli prerokované možnosti spolupráce v oblasti prípravy doktorandov, v oblasti vzdelávania zamestnancov podnikov a v neposlednom rade možnosti spolupráce v oblasti výskumu a vývoja. Zástupcovia podnikov Radovan Pobočík a Ing. Bohuslav Koči predstavili zámery a potreby rozvoja podnikov v spomínaných oblastiach. Na záver stretnutia zástupcovia MTF navštívili výrobné priestory HKS Forge, s.r.o., kde im technológovia prevádzok vysvetlili celý proces výroby a predstavili jednotlivé prevádzky. Ďalším krokom spolupráce bude návšteva Centra excelentnosti MTF STU zo strany našich strojárskych podnikov začiatkom novembra.

Výrobné firmy, univerzita a akadémia vied prepájajú svoje kvality

Kto môže kováčni pomôcť v oblasti výskumu? Ako by sme dokázali zamestnať viac šikovných študentov?…

Prečítať viac Zdielať

Oheň a treskot mašín. Študenti spoznali našu výrobu.

Mladí vzdelaní ľudia sú budúcnosťou každého hospodárskeho podniku a takýchto zamestnancov…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Výrobné firmy, univerzita a akadémia vied prepájajú svoje kvality

6. 11. 2019

Kto môže kováčni pomôcť v oblasti výskumu? Ako by sme dokázali zamestnať viac šikovných študentov? A ako dokážu spolupracovať priemyselné firmy?

Prečítať viac   Zdielať

Oheň a treskot mašín. Študenti spoznali našu výrobu.

19. 9. 2019

Mladí vzdelaní ľudia sú budúcnosťou každého hospodárskeho podniku a takýchto zamestnancov potrebujeme aj v kováčni. Aj preto sme sa tento rok zapojili do programu Automobilovej junior akadémie, ktorá podnecuje záujem mladých ľudí o štúdium techniky.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články