V roku 2018 sme sa rozhodli pre podporu troch oblastí – športové podujatie, aktívni študenti a spoločenské podujatie.  

V lete hostilaTrnava Majstrovstvá Slovenska mužov a žien v atletike. Pod holým nebom sa na mestskom štadióne stretli takmer tri stovky športovcov. Majstrovstvá zastrešil Slovenský atletický zväz, organizovali Atletický klub AŠK Trnava a Mesto Trnava.

Všetci dobre vieme, že slovenský šport nemá takú podporu, ako v krajinách západnej Európy. Práve preto sme chceli finančne pomôcť práve tomuto podujatiu. Mená významných športovcov, ktorí do Trnavy prišli, boli pre nás jasným argumentom, že naša podpora smerovala do správnych rúk.

Aktívni študenti
Štvorica študentov trnavskej dopravnej priemyslovky hájila slovenské národné farby na pretekoch energeticky najefektívnejších vozidiel planéty. S automobilom, ktorý sami zostrojili, vycestovali do Londýna na 34. ročník pretekov v úspornej jazde Shell Eco-marathon Europe 2018.

Po premiére na súťaži v roku 2017 bola ich účasť v roku 2018 otázna. Cestovné náklady do Londýna, ubytovanie a strava pre celý tím nie je najlacnejšou záležitosťou. A práve v tomto smere podala dopravákom pomocnú ruku kováčňa HKS Forge. Celému tímu na čele s mentorom Milanom Eliášom sme uhradili letenky do hlavného mesta Anglicka.

Spoločenské podujatie
Boli to dva dni, ktoré si užili všetci milovníci zlatistého moku. Promenáda, známy trnavský park, sa premenil na miesto veselosti a dobrej nálady.

Slávností piva sme finančne podporili, pretože tento nápoj milujú ľudia bez rozdielu na vek a spoločenské postavenie. V Trnave pôsobí občianske združenie, ktoré pivné podujatia organizuje a práve jemu smerovala aj naša podpora.

Text a foto: kvet