Kováčňa podporila škôlkarov, ktorí chcú vlastné dopravné ihrisko

Zdielať

Silní majú pomáhať svojmu okoliu – preto trnavská kováčňa HKS Forge vyberie každoročne zaujímavý projekt, za ktorým stoja odhodlaní ľudia a finančne ho podporí.

21. Nov 2017   Aktuality

Tento rok zaujalo v kováčni odhodlanie učiteliek z trnavskej materskej školy, ktoré sa snažia vybudovať na školskom dvore dopravné ihrisko. 

Miesta, kde mohli deti odmalička trénovať, ako sa správne zachovať na ceste, boli kedysi v každom väčšom slovenskom meste. Žiaľ, podobný osud ako ihriská v iných mestách, postihol aj známe trnavské dopravné ihrisko - zaniklo. V materskej škole na Hodžovej ulici sa preto rozhodli spojiť sily a nájsť peniaze na to, aby si malé dopravné ihrisko zabezpečili sami. A práve toto odhodlanie zaujalo HKS Forge. „Každý rok chceme v Trnave podporiť nejakú sociálnu oblasť, tento rok sa nám veľmi páčil a zdal zmysluplný práve projekt Materskej školy Hodžova,“ vysvetľuje Ivana Chytilová z kováčne. Na čele s riaditeľom kováčne Radovanom Pobočíkom doniesli do škôlky to, bez čoho by ihrisko zívalo prázdnotou – autá, štvorkolky, káru, odrážadlá a ochranné prilby. Za tieto dary zožali veľký potlesk a najväčším poďakovaním boli úsmevy budúcich šoférov. Riaditeľ dostal od detí farebný obraz, ktorý už visí v jeho pracovni. Sú na ňom autá, ktoré majú symboliku aj pre samotnú kováčňu, pretože jej významnými zákazníkmi sú aj veľká automobilky. 

Kováčňa je prvá 
Ako presne bude ihrisko vyzerať, v tom už majú v materskej škole jasno, na jeho dokončenie teraz potrebujú okolo šesťtisíc eur. Peniaze sa snažia zohnať vo vlastnej réžii a ako hovorí riaditeľka školy Soňa Planková, bez podpory z podnikateľského sektora by to nešlo. „Prvým sponzorom, ktorý podporil túto myšlienku, je práve trnavská kováčňa HKS Forge. Myslím, že z reakcií detí boli jasné, ako veľmi sme jej za to vďační,“ povedala Soňa Planková. 

komentáre k fotografiám: 

247 – Radovan Pobočík a obraz, ktorý už visí v jeho pracovni. 

255 – Za odmenu zaspievali deti pesničku o doprave a hymnu škôlky.

Galéria

Technický pokrok IV: Drsnomer nás posúva ďalej a sporí nám peniaze

Na konci minulého roka sme začali v testovať nové zariadenie, ktoré umožňuje zmerať drsnosť povrchu…

Prečítať viac Zdielať

HKS vyzýva na predkladanie ponúk

HKS vyzýva subjekty na predkladanie ponúk v rámci prieskumu trhu realizovaného za účelom…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Technický pokrok IV: Drsnomer nás posúva ďalej a sporí nám peniaze

23. 7. 2019

Na konci minulého roka sme začali v testovať nové zariadenie, ktoré umožňuje zmerať drsnosť povrchu po trieskovom opracovaní. Niektorí zákazníci kováčne majú na tento parameter veľmi vysoké nároky.

Prečítať viac   Zdielať

HKS vyzýva na predkladanie ponúk

16. 4. 2019

HKS vyzýva subjekty na predkladanie ponúk v rámci prieskumu trhu realizovaného za účelom objektívneho určenia reálnych výdavkov.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články