Kováčňa podporila škôlkarov, ktorí chcú vlastné dopravné ihrisko

Zdielať

Silní majú pomáhať svojmu okoliu – preto trnavská kováčňa HKS Forge vyberie každoročne zaujímavý projekt, za ktorým stoja odhodlaní ľudia a finančne ho podporí.

21. Nov 2017   Aktuality

Tento rok zaujalo v kováčni odhodlanie učiteliek z trnavskej materskej školy, ktoré sa snažia vybudovať na školskom dvore dopravné ihrisko. 

Miesta, kde mohli deti odmalička trénovať, ako sa správne zachovať na ceste, boli kedysi v každom väčšom slovenskom meste. Žiaľ, podobný osud ako ihriská v iných mestách, postihol aj známe trnavské dopravné ihrisko - zaniklo. V materskej škole na Hodžovej ulici sa preto rozhodli spojiť sily a nájsť peniaze na to, aby si malé dopravné ihrisko zabezpečili sami. A práve toto odhodlanie zaujalo HKS Forge. „Každý rok chceme v Trnave podporiť nejakú sociálnu oblasť, tento rok sa nám veľmi páčil a zdal zmysluplný práve projekt Materskej školy Hodžova,“ vysvetľuje Ivana Chytilová z kováčne. Na čele s riaditeľom kováčne Radovanom Pobočíkom doniesli do škôlky to, bez čoho by ihrisko zívalo prázdnotou – autá, štvorkolky, káru, odrážadlá a ochranné prilby. Za tieto dary zožali veľký potlesk a najväčším poďakovaním boli úsmevy budúcich šoférov. Riaditeľ dostal od detí farebný obraz, ktorý už visí v jeho pracovni. Sú na ňom autá, ktoré majú symboliku aj pre samotnú kováčňu, pretože jej významnými zákazníkmi sú aj veľká automobilky. 

Kováčňa je prvá 
Ako presne bude ihrisko vyzerať, v tom už majú v materskej škole jasno, na jeho dokončenie teraz potrebujú okolo šesťtisíc eur. Peniaze sa snažia zohnať vo vlastnej réžii a ako hovorí riaditeľka školy Soňa Planková, bez podpory z podnikateľského sektora by to nešlo. „Prvým sponzorom, ktorý podporil túto myšlienku, je práve trnavská kováčňa HKS Forge. Myslím, že z reakcií detí boli jasné, ako veľmi sme jej za to vďační,“ povedala Soňa Planková. 

komentáre k fotografiám: 

247 – Radovan Pobočík a obraz, ktorý už visí v jeho pracovni. 

255 – Za odmenu zaspievali deti pesničku o doprave a hymnu škôlky.

Galéria

Dni zdravia 2022 v HKS Forge

Zamestnanci HKS Forge počas Dňa zdravia zistili, v akej sú fyzickej kondícii. S výsledkami…

Prečítať viac Zdielať

Z paliet do regálov, v sklade zápustkárne je poriadok

Zápustkáreň v trnavskej kováčni HKS Forge má nový sklad. Kovacie náradie preložili z paliet a…

Prečítať viac Zdielať

Všetky aktuality

Najnovšie články

Dni zdravia 2022 v HKS Forge

9. 8. 2022

Zamestnanci HKS Forge počas Dňa zdravia zistili, v akej sú fyzickej kondícii. S výsledkami špeciálnych vyšetrení bol len málokto skutočne spokojný. Kováčňa teraz zamestnancov motivuje k pozitívnej zmene.

Prečítať viac   Zdielať

Z paliet do regálov, v sklade zápustkárne je poriadok

15. 2. 2022

Zápustkáreň v trnavskej kováčni HKS Forge má nový sklad. Kovacie náradie preložili z paliet a priestor je teraz podstatne prehľadnejší. Investícia šetrí zamestnancom a zvlášť skladníkom vzácny čas.

Prečítať viac   Zdielať

Pozrieť všetky články